Sauna a celulitida

Celulitidu je potřeba řešit komplexně. Správnou kombinací několika kroků dosáhnete viditelných změn a uspokojivých výsledků. Saunování a zdravá výživa (potraviny obsahující vitamíny C, E, beta-karoten, B-komplex) by měli v kombinaci s cvičením (aerobic, tanec, plavání, strečink, nebo jízda na kole atd.), bylinnou koupelí a masírováním postižených míst pomoci k vyhlazení pokožky.


Sauna (detoxikace organismu) je jedním z prostředků v boji proti pomerančové kůži. Kromě všech výhod saunování, které popisuji již v předešlých článcích má také blahodárné účinky na vazivové tkáně. Pobyt v sauně zlepší celkový stav pokožky (odplavují se z ní nečistoty, bakterie, kvasinky atd.). Saunovací procedůra (střídání teplot) obnovuje lymfatické cesty a tím blahodárně působí i na celulitidu. Dále dochází k prokrvení kůže, po kterém se pak lépe vstřebávají kosmetické přípravky aplikované proti této chorobě.


Naše sauna Komfort klub je jediná sauna v Brně, kde najdete LEDOVOU STUDNU - vyrábí šupinkový led. Tento led v kombinaci s masážním kartáčem proti celulitidě používají u nás ženy v boji s touto nemocí. Sauna pomáhá rozpouštět tuky i v problémových partiích, takže celulitida rychleji mizí.